BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Alig bírja a magyar ügyfelek hét elején indult rohamát az egyik osztrák bank

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Alig bírja a magyar ügyfelek hét elején indult rohamát az egyik osztrák bank eisenstadti kirendeltsége – derül ki a Világgazdaság helyszíni riportjából. Sokan csak pár ezer eurót szeretnének elhelyezni – a kamat nem, csak a biztonság érdekli őket.

„Január vége” – mondja a velem szemben ülő mosolygós hölgy arra a kérdésemre, mikorra kaphatok legkorábban időpontot, ha az ő bankjuknál szeretnék számlát nyitni vagy betétet elhelyezni. A helyszín az ausztriai Bank Burgenland egyik eisenstadti (kismartoni) kirendeltsége – a bejáratnál rögtön magyar nyelvű eligazító felirat fogad, a mögöttünk lévő asztalon pedig egy vaskos „Ungarn” feliratú mappa jelzi, hogy korántsem mi vagyunk az első magyarok, akik betévedtek a pénzintézetbe.

Sőt, a lakossági üzletágért felelős, neve elhallgatását kérő hölgy elmondása szerint az elmúlt időszakban egymásnak adták a kilincset honfitársaink: „A fordulat valamikor 2011 tavaszán következett be, azóta érezhetően megnőtt azon magyarok száma, akik nálunk szeretnék elhelyezni a pénzünket. Voltak, akik Budapestről érkeztek.”

Bár a fióknak már december közepén is meg kellett küzdenie egy nagyobb „magyar hullámmal”, a helyzet e hét elejére éleződött ki igazán. „Hétfő óta valóságos áradattal kell szembenéznünk Magyarországról. Nagyon sokan telefonon érdeklődnek, az e-mailek megválaszolását pedig nem bírjuk erővel” – magyarázza, hozzátéve, hogy a ma délutáni ülésük témája éppen az lesz, hogyan kezeljék a számukra is váratlan helyzetet.

További részletek a mai világgazdaságban!

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.