- A gyenge múlt heti teljesítmény után emelkedéssel kezdték a hetet a vezető tengerentúli mutatók. A hegymenet a nap elején kezdődött, és napközbeni kisebb megtorpanás után zárásig kitartott (Dow 0,71 százalék, Nasdaq 0,65 százalék, S&P500 0,8 százalék).
- 1,1 százalékkal nőtt évesítve a kiskereskedelmi forgalom az Egyesült Államokban szeptemberben, miközben a piac 0,8 százalékos bővülést várt. Az augusztusi adatot pedig 0,9 százalékról 1,2 százalékra módosította felfelé a kereskedelmi tárca. Gépjárművek nélkül is jó adatot láttunk (1,1 százalék), a várakozás itt 0,6 százalék volt.
- A szeptemberi -10,4 pont után októberben -6,2 pontra kapaszkodott októberben a New York-i feldolgozóipari index. Ez az érték kedvezőtlenebb a várakozásoknál, mert a piac -4 pontra számított.
- Tegnap délután publikálta harmadik negyedéves számait a Citigroup. Az egy részvényre jutó tisztított eredmény 10 százalékkal haladta meg a konszenzust, 97 cent helyett 1,06 dollár lett, ami a tavalyi eredménynél 14 százalékkal rosszabb. A bevételek is felülmúlták a várakozásokat 6 százalékkal, így 19,4 milliárd dollárra rúgtak. A brókercége eladása miatt 4,7 milliárd dolláros ráfordítást számolt el a pénzintézet, ami rontotta az eredményt. A Citigroup 5,5 százalékot emelkedett az eredményre.
- A spanyol kormány készen áll, hogy hivatalosan is segélyt kérjen, így az EKB is beléphetne az ország kötvénypiacára. A kormány azt tervezi, hogy egyelőre nem az ESM-től kérnek segítséget, hanem más források segítségével teremtenék meg annak feltételeit, hogy az EKB elkezdhesse a kötvények vásárlását.
- Számos gyorsjelentést láthatunk ma a tengerentúlon. Zárás után jelent az Intel és az IBM, a délutáni órákban pedig a Coca-Cola, a Johnson & Johnson, a Goldman Sachs és a Forest Laboratories.
- Makrofronton sem fogunk unatkozni, Németországban hangulat indexet publikálnak 11 órakor, délután 14:30-kor inflációs adatok, 15:15-kor pedig ipari termelési adatok érkeznek az USA-ból. Ma 10:30-kor 12 és 18 hónapos spanyol állampapír aukció is lesz.