A beszállítói program eredményeként a magyar vállalkozások termékei bekerülhetnek a Volvo nemzetközi ellátási rendszerébe is, így hazai alkatrészeket nem csak a Magyarországon forgalomba kerülő buszokba építhetik be, hanem a Volvo nemzetközi piacon értékesített járműveibe is.
„A jelentkezések lezárását követően kiértékeljük a beérkezett adatokat és várhatóan ősszel elindulnak az egyeztetések a potenciális beszállítókkal. A minősítési folyamat végén pedig eldől, kik azok, akik a Volvo globális rendszerébe is becsatlakozhatnak” – mondta Torma János, a Rába Jármű Kft. ügyvezető igazgatója.
A Rába és a Volvo célja, hogy a hazai piac számára, a piaci igények figyelembevételével modern autóbuszok készüljenek. A modern technológiával előállított autóbuszok hazai tartalmát fokozatosan növelik majd, az együttműködés értelmében a szükséges importbeszerzések értékét hazai termékek vásárlásával kompenzálja a Volvo, így 100 százalékos magyar értékhányad biztosítható.
Pintér István, a Rába Járműipari Holding Nyrt. elnök-vezérigazgatója egy hónapja azt mondta a Volvo-Rába buszgyártási tervekkel kapcsolatban, hogy egy „kipróbált termékkel” itthon minden tenderen indulni fognak, de beruházásokat csak a tényleges igények függvényében hajtanak végre. Hozzátette ugyanakkor, hogy valószínűleg szükség lesz a jármű szerelősor fejlesztésére, amit készpénzből és pályázati pénzekből szándékoznak elvégezni.
A közelmúltban pedig tűzoltójármű-alvázak közös fejlesztéséről és gyártásáról írt alá szándéknyilatkozatot a Volvo csoporthoz tartozó Renault Trucks Defence és a Rába Jármű Kft. A kooperáció a Renault technológiájára és a Rába futóműveire, fejlesztési és gyártási kapacitására épül. A Renault Trucks Defence és a Rába már 2014-től képes kiszolgálni a hazai igényeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.