BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

BUX: gyenge évkezdés

Nem alakult jól az első negyedév a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 5,5 százalékot esett. A csökkenésért leginkább a blue chipek okolhatók.

Bő öt és fél százalékos esést produkált az első negyedévben a BUX index, miután március utolsó kereskedési napját 17529,9 ponton zárta. Az index alakulása egyértelműen két nagypapír – a Richter és a Mol – nem túlságosan fényes szereplésével magyarázható.

A Mol régen nem látott, 12550 forintos árfolyamon zárta a márciusi hónapot, amelynek eredményeként az első negyedévben 13,29 százalékos árfolyamcsökkenést volt kénytelen elkönyvelni. A Richter ennél valamivel kisebb mértékben gyengült, ám a 3890 forintos, hétfői záróár így is 11,57 százalékos háromhavi csökkenést takar. A másik két vezető részvény valamivel jobban szerepelt: a Magyar Telekom papírja 3,50 százalékos árfolyameséssel szembesült a december vége és március vége közötti időszakban, mivel 11 egységgel, 303 forintra kúszott vissza a kurzusa. A viszonylag nagy kilengéseket produkáló OTP viszont összességében javítani tudott: a bankpapír 4272 forintos záróárfolyamot ért el márciusban, amely 4,19 százalékkal jobb az év véginél.

A Prémium kategóriás részvények közül az ANY Biztonsági Nyomda papírja produkálta az egyik leglátványosabb emelkedés: a 809 forintos árfolyam 37,82 százalékos emelkedést jelentett. A TakarékBank-pakettel összefüggésben emlegetett FHB viszont még ezt is túlszárnyalta: a 890 forintos árfolyam 44,24 százalékos háromhavi emelkedés eredménye.

A Standard kategóriában szereplő részvények is igen vegyesen szerepeltek az első három hónapban: a TVK például 8,47 százalékos pluszt produkált. A Synergon viszont sokat veszített értékéből ebben az időszakban: bő 29 százaléknyit gyengült a kurzusa.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.