BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Feltűnően jól teljesített a budapesti tőzsde - a választás az ok?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 119,54 pontos, 0,66 százalékos emelkedéssel, 18 109,58 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 6,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest.

Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője szerint feltűnően jól teljesített a magyar piac, nagy valószínűséggel a választások miatt, amit - úgy tűnik - pozitívan értékelnek a befektetők. A nyugat-európai hangulat ugyanakkor "gyászos", az árak lefordultak a mindenkori csúcsok közeléből.

A magyar piac közepesen alacsony forgalom mellett egyértelműen felülteljesítette mind a régiót, mind a nyugat-európai tőzsdéket - mondta az üzletkötő. Reggel ugyan még úgy tűnt, hogy a magyar piacra nagyobb hatással lesz a pénteken kezdődött negatív nemzetközi hangulat, mint a választás, végül azonban lényegesen nagyobb szerep jutott az utóbbinak.

Az OTP, a Mol és a Richter is pluszban tudott zárni, csak a Magyar Telekom veszített értékéből. Az OTP ráadásul a 200 napos mozgó átlag fölött tudta befejezni a napot. Nyugat-Európában ugyanakkor masszív mínuszok vannak, a németek mínusz 1,8 százalék, a napi minimum körül vannak, s a tengerentúli piacok is esnek. A forint enyhén gyengült.

A Mol 105 forinttal, 0,80 százalékkal 13 200 forintra erősödött, 590,4 millió forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 25 forinttal, 0,58 százalékkal 4350 forintra nőtt, forgalmuk 4,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,97 százalékkal 307 forintra csökkent, forgalma 232,6 millió forint volt. A Richter árfolyama 60 forinttal, 1,50 százalékkal 4070 forintra emelkedett, forgalma 958,8 millió forintot ért el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.