A társaságnak az MFB nyújt hitelt a vételárral megegyező összegben, illetve a szükséges garanciát is az MFB vállalja. A határidő a hitelígérvény kiadására és a garanciavállalásra a tegnapi nap, a hitel folyósítására pedig a végleges részvény adásvételi szerződés zárása. A határozatban az is szerepel, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Nemzeti Bank közreműködésével szintén a tegnapi napig készít előterjesztést a vételár finanszírozásáról.
A Budapest Bank állami megvételét december elején jelentették be az érintettek, és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter akkori tájékoztatása szerint a tranzakció várhatóan ez év közepére zárulhat le. A mérlegfőösszege szerint a magyar piacon nyolcadik legnagyobb bank értékesítését stratégiai szempontok indokolták: az anyavállalat General Electric ugyanis a jövőben az ipari termelő tevékenységére kíván fókuszálni, ami több, pénzügyi szolgáltatást nyújtó érdekeltség eladásával jár.
A Figyelő értesülése szerint az állam akár 700 millió dollárt, azaz jelenlegi árfolyamon számolva bő 190 milliárd forintot is fizethet a Budapest Bankért, legalábbis a tárgyalások és az első papírokban leírt vételár szerint. Ez pedig első látásra igen soknak tűnik: a bank saját tőkéje ugyanis tavaly 133,6 milliárd forintot ért el, a reális (fair) vételárat pedig szakértők előzetesen 80-100 milliárd forintra becsülték. Kérdés persze, hogy a ténylegesen kialkudott vételár végül mennyi lesz, és az állam mikor kívánja, illetve tudja majd értékesíteni a hitelintézetet. A jelenlegi piaci környezet képe alapján – akár egyesítik a bankot a szintén állami kézbe került MKB-val, akár nem – a hitelintézet hosszú évekig állami tulajdonban marad, így nem lehet az árra vonatkozóan objektív ítéletet mondani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.