A nap nyertese: ZS Pharma
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságFelvásárlási sztorira ugrott meg 40 százalékot az amerikai biotechnológiai cég, a ZS Pharma árfolyama. Az európai gyógyszergyártó, az AstraZeneca megegyezett a vállalat felvásárlásáról. Összesen 2,7 milliárd dollárt fizet érte – teljes mértékben készpénzzel. Ez részvényenként 90 dolláros árnak felel meg, ami a bejelentést megelőző kereskedési nap záróárfolyamához képest 42 százalékos prémiumot jelent. Az AstraZeneca számára a versenytárs szív- és érrendszeri megbetegedéseket kezelő termékkínálata vonzó, mert hamarosan elveszti egyik legfontosabb gyógyszere, a koleszterincsökkentő Crestor szabadalmi védettségét az Egyesült Államokban. Ez pedig azt jelenti, hogy mostantól elérhetővé válik a hatóanyag a generikus gyógyszergyártók számára is, akik így olcsóbban tudnak majd versengő termékeket kínálni a piacon.


