BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismét esett a BUX

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Kedden az irányadó európai indexek hol mínuszba billentek, hol pluszba fordultak, a kereskedés utolsó szakaszában éppen erősödtek. Az olasz részvényindex viszont alulteljesítő volt, a magyar tőzsde zárása időpontjában közel 2 százalékos mínuszt mutatott, amiben a két nagybank, az Intesa Sanpaolo és az UniCredit játszotta a főszerepet. Mind a két papír árfolyama 6 százalékos mínuszban tartózkodott délután. A magyar tőzsde szintén lemaradó volt, a BUX értéke 0,9 százalékos eséssel fejezte be a kereskedést közel 8 milliárd forintos részvénypiaci forgalom mellett. A blue chipek közül a Richter este a legnagyobbat, 1,7 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést. Az OTP 1,1 százalékkal, a Magyar Telekom pedig 1,3 százalékkal került lejjebb. Kedden tartotta közgyűlését a Telekom, ahol döntöttek a tavalyi eredmény után fizetendő osztalékról. A 2015-ös nyereség után a vállalat összesen 15,6 milliárd forint, vagyis törzsrészvényenként 15 forint osztalékot fizet (a mostani árfolyammal 3,2 százalék az osztalékhozam). A Mol árfolyama viszont a kedvezőtlen befektetői hangulat ellenére 0,1 százalékot emelkedett. A forint piacán nem láthattunk érdemi mozgásokat, az euróval szembeni jegyzések késő délután 311,20 közelében jártak. A dollárral szembeni jegyzések 273,3 felett tartózkodtak, míg egy svájci frankért 286 forintot kértek a bankközi devizapiacon.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.