BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tartalékba helyezi eredményét az Erste

Az Erste Bank Hungary (EBH) Zrt. 2016-ra nem fizet osztalékot, 31,738 milliárd forintos nyereségével az eredménytartalékot növeli a bank kedden megtartott éves rendes közgyűlésének határozata szerint - tette közzé a hitelintézet a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Az EBH 2016. évi beszámolóját 2038,492 milliárd forint mérlegfőösszeggel, 31,738 milliárd forint nyereséggel és 279,246 milliárd forint saját tőkével fogadták el a részvényesek.

A bank nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti 2016. évi konszolidált beszámolóját 2046,881 milliárd forint mérlegfőösszeggel, 43,343 milliárd forint adózott eredménnyel és 281,015 milliárd forint saját tőkével hagyta jóvá a közgyűlés.

Az EBH közzétette a tőkekövetelmények teljesítéséről szóló jelentését is. A jelentés szerint tőkehelyzete stabil. Konszolidált szolvencia mutatója 2016. december 31-én 17,7 százalék volt, amely jelentősen meghaladja a szabályozói minimumot. Az alapvető tőke és a teljes szavatoló tőke minimum tőkekövetelménye rendre 6 százalék, illetve 8 százalék volt.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.