A Xponential Coworking és a Xanga cégcsoport által a startup befektetési lehetőségekről rendezett eszmecserén hozzátette: a 100 százalékban magyar állami tulajdonban lévő zrt. öt év alatt 650 projektet vizsgált meg, és 94 tőkebefektetést hajtott végre, amellyel a magyar kockázatitőke-piac legnagyobb cégportfólióval rendelkező tőkebefektetőjévé vált.
„Sok induló cégbe tettünk pénzt” – mondta a szakember, kiemelve ugyanakkor, hogy
a tőkealap-kezelő minden esetben kisebbségi, legfeljebb 49 százalékos tulajdonossá válik a cégekben, ami „bizalmat kelt Magyarországon, nem akarjuk átvenni a cégek irányítását”.
Elmondta, minél több kis- és középvállalkozást, köztük startup céget szeretnének támogatni abban, hogy hosszú távon is stabilan növekedjenek.
A Széchenyi tőkebefektetési alap 22 milliárd forinttal rendelkezik, az egész országban támogatja a vállalkozásokat, az egyenkénti befektetés mértéke 30-450 millió forint között mozog.
Az Irinyi II. kockázati tőkealap 8 milliárd forintjára fővárosi, illetve a központi régióban működő vállalkozások pályázhatnak 30-240 millió forint közötti befektetési forrásra, míg a Kárpát-medencei vállalkozásfejlesztési alap 20 milliárd forintos keretéből a magyar vállalkozások határon átnyúló terjeszkedését finanszírozzák 30-480 millió forint közötti, de esetenként ezt is meghaladó tőkebefektetésekkel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.