BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vegyes várakozások a hétfői nyitás előtt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Eltérően ítélik meg a kereskedés várható nyitását a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn a piaci szakértők.

Rövid Szabolcs, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője elmondta, hogy

bizonytalan részvénypiaci hangulat mellett iránykereséssel indulhat a hétfői kereskedés,

a nap folyamán azonban akár enyhe emelkedésre is lehet számítani.

Az elemző szerint arra érdemes figyelni, hogy az európai és így a magyar részvénypiacon folytatódik-e a múlt héten csütörtökön és pénteken lezajlott jelentős gyengülés. Hozzátette, hogy délután az amerikai kereskedés indulása befolyásolja az európai részvénypiacokon a kereskedés irányát.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzőjének kommentárja szerint

pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés, miután pénteken intenzív esések voltak a részvénypiacokon.

A vezető részvények közül az OTP igen ellenállónak bizonyult az elmúlt napokban, ezért az elemző arra számít, hogy a bankpapír továbbra is viszonylag jól szerepel majd, fontos támasz 11 000 forintnál húzódik, nagyobb eladói nyomás csak akkor alakulhat ki, ha a részvények árfolyama a megadott szint alá csökken. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a Richter rendkívül gyengén teljesít, a részvények ára a következő időszakban az 5000 forintos szintet is elérheti.

Kiemelte: továbbra is a kereskedelmi háború kirobbanásának veszélye tartja félelemben a befektetőket, ugyanis a múlt héten Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke aláírta azt a memorandumot, amely szerint 60 milliárd dollár értékű kínai importtermékre vethetnek ki védővámot.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 410,38 pontos, 1,10 százalékos csökkenéssel, 36 940,37 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 17,3 milliárd forint volt.

  • A Mol 16 forinttal, 0,56 százalékkal 2820 forintra csökkent, 2,2 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 100 forinttal, 0,88 százalékkal 11 300 forintra esett, forgalmuk 7,3 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 2,50 forinttal, 0,56 százalékkal 445 forintra gyengült, forgalma 341,8 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 2,64 százalékkal 5160 forintra csökkent, a részvények forgalma 5,8 milliárd forint volt.
  • Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.