BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fél év múlva fizet csak a Masterplast

A Masterplast múlt pénteken tartotta évi rendes közgyűlését, ahol többek közt az osztalék mértékéről is szavaztak a vállalat részvényesei. A közgyűlési előterjesztésben a tavalyi nyereség visszaosztására vonatkozó javaslat nem szerepelt, arra a pénteki rendezvényen tehettek javaslatot a megjelent tulajdonosok. Döntésük szerint a 2017-es nyereség után részvényenként 12 forinthoz jutnak a tulajdonosok, ami a múlt heti 645 forintos záróár alapján 1,9 százalékos hozamnak felel meg. Az osztalék felvételéhez némi türelemre szükség lesz, mivel a kifizetések csak november 19-én indulnak. A tőzsdei bevezetés óta a Masterplast kétszer fizetett osztalékot: a 2016-os eredmény után 23, míg az azelőtti évi profit terhére 25 forintot.

A részvényesek felhatalmazták az igazgatóságot saját részvények vásárlására is. Eszerint a következő másfél évben legfeljebb 3 millió darab Masterplast-részvényt vásárolhat a társaság, meglehetősen tág értékhatárok mellett, minimum egy, maximum 20 ezer forintos darabáron.

A közzétételek között szerepel, hogy a Masterplast továbbra is két számjegyű forgalomnövekedéssel számol a tavaly legjobban teljesítő (magyar, szlovák és lengyel) piacain. Az idei év egyik fő célja a szer­biai üvegszövetháló-gyár megnövelt kapacitásának lehető legmagasabb szintű kihasználása: a szabadkai üzemben a termelés 50 százalékos növelését tervezik elérni 2018 végére. Ezzel párhuzamosan lezárulhat a káli habfólia gyártás-fejlesztési projekt is, amelytől a termelés megduplázását reméli a vállalat 2019-ben.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.