BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A követelések kezelőire panaszkodnak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

N. L. N. | Tavaly a korábbi évekből fennmaradt 581 eljárás mellett az ügyfelek 3387 kérelemmel fordultak a Pénzügyi Békéltető Testülethez (PBT) – derült ki a szervezet statisztikáiból. A megelőző évhez képest kismértékben növekedett a hitelintézetek és csökkent a biztosítók ügyfelei által kért jogorvoslatok száma, az arányuk a 38,4, illetve 35,6 százalék volt. Az előző évhez képest érdemben emelkedett – 2,6 százalékkal 18,6 százalékra – a követeléskezelőkkel szembeni panaszos ügyek aránya.

A kérelmek 81,5 százaléka – hiánypótlással vagy anélkül – befogadható volt. A PBT 611 ügyet zárt le befogadás nélkül, az elutasítás indoka mintegy 60 százalékban a hiánypótlás, az ügyek harmadrészében a hatáskör hiánya volt. Érdekesség, hogy a hiánypótlás több esetben azért maradt el, mert a felek megegyeztek.

Az év folyamán a PBT 2688 ügyet zárt le, ebből 835 egyezséggel, kilenc kötelezéssel és három ajánlással zárult. A testület elé kerülő ügyek 68,49 százalékában, azaz 1841 ügyben született megszüntető határozat. Ennek oka 376 ügyben eljáráson kívüli, úgynevezett kvázi egyezség volt, az ügyek 17 százalékában a szolgáltató által tett egyezségi javaslatot a kérelmező nem fogadta el, míg 34 százalékban az vezetett a megszüntetéshez, hogy a szolgáltató nem tett érdemi ajánlatot a kérelmezőnek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.