Háda Bálint | Az amerikai S&P 500 index grafikonján egy oldalára fordított háromszög területén belül mozog a jegyzés. Az alakzat nem szimmetrikus, alsó oldala közelebb van a vízszinteshez. Önmagában ez arra utal, hogy az árfolyam a háromszög területét lefelé hagyja majd el. Az is fontos, melyik oldalt érinti többször a jegyzés, most ebből a szempontból 3:2 az arány a felfelé kilépés javára. Ha a kurzus kilép felfelé, akkor a legutóbbi két csúccsal (3549, 3588) kell megküzdenie, majd jöhet a 3734-es ellenállás. Ha a jegyzés előbb délnek fordul, akkor a háromszög területének alsó széle (jelenleg: 3233) előtt 3424, illetve 3351 közelében várhatja támasz. Az index még nem érkezett a túlvett tartományba az RSI-indikátor szerint, így van még esély a további emelkedésre. Eközben a német DAX 30 az elmúlt héten a 11 500 közelében kiépített bázisról 12 472 közelébe tudott felkapaszkodni. Ha legyűri ezt az ellenállást, akkor a 12 882 elérésére nyílik tér. Ha a DAX ismét délnek fordulna, akkor a 11 500-as támaszhoz csúszhat vissza. Odáig a kétszáz napos átlag (12 056) lehet a legvalószínűbb megálló.
A BUX index az utóbbi héten jelentősen emelkedett, eközben egy W alakzatot rajzolt, amelynek a számított célárát is elérte. A jegyzés ki tudott lépni a június 6. óta berajzolható csökkenő trend vonala alól, ezután szaladt bele a 35 340-nél lévő ellenállásba. Ha ezt képes átlépni, akkor a 36 917 elérésére nyílik tér. Az RSI indikátor szerint viszonylag kevés az esély a további emelkedésre. Valószínűbbnek tűnik, hogy a jegyzés visszacsorog a 34 600-as trendvonalhoz, hogy immár kívülről tesztelje.
A Mol részvényeinek árfolyama kiemelkedő forgalom mellett tört ki a csökkenő trendvonal alól. Még fontosabb fejlemény, hogy a kurzus egyúttal egy január óta tartó trend vonala alól is kijött, majd nekiszaladt az 1700 közelében húzódó ellenállásnak, de elsőre nem sikerült áttörnie. Most a trendvonal visszatesztelése következhet. Ha ez sikerül, utána az 1840-nél lévő ellenállással kell megküzdenie. Rosszabb esetben a trendvonal alatt 1500 közelében helyezkedik el támasz.
Miután két csökkenő trendvonal alól kibújt, meredek emelkedésnek indult az OTP árfolyama, majd a 11 190-nél húzódó ellenállásba ütközött. Ha a jegyzés képes átvinni ezt a szintet, akkor 11 930-ig emelkedhet, de valószínűbbnek tűnik, hogy a jegyzés ismét délnek kanyarodik. Ezt valószínűsíti a túlvett állapotot jelző RSI-indikátor is. Az első ellenállás, amely a szeptember vége felé indult emelkedő trendvonal közelben húzódik, 10 100 lehet. A csökkenés akadálya addig a kétszáz és a száznapos mozgóátlag lehet (10 956, illetve 10 456).
A Richter Gedeon részvényeinek jegyzése szintén emelkedni tudott. A kurzus a 7110 közelében húzódó ellenállást tesztelheti a továbbiakban, majd 7296 következik a sorban. Az RSI-indikátor szerint nem biztos, hogy ezt eléri. Ha a jegyzés valóban délre fordul, akkor a 6830, majd a 6345 nyújthat támaszt. A jegyzés már az előbbi elvesztése nyomán ismét kiesik abból a márciusban indult emelkedő trendből, amelybe épphogy visszatért.
A Magyar Telekom jegyzése a május óta tartó csökkenő trend alól lépett ki. Ha a kurzus megragad a 358-nál húzódó támasz felett, akkor 368 közelébe emelkedhet. További támasz 355, majd 340 közelében helyezkedik el. Az RSI képe esélyt mutat az emelkedésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.