BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Minden várakozást felülmúlt a brit hadiipari óriás

A többek között Challenger tankokat és Bradley harcjárműveket gyártó cég a jövőben is élénk keresletre számít. A BAE Systems japán és olasz partnerekkel vadászgépet is fejleszt.

A várakozásoknál jobban teljesített tavaly a BAE Systems hadiipari óriás, és a jövőt illetően is optimista, legalábbis a tüzérségi rendszerei és más termékei iránt növekvő keresletre számít.

Karlskoga,,Sweden-,8,April,2015:,Bae,Systems,,Karlskoga.,Bae,Systems
A BAE Systems úgy véli, termékei iránt csak nő a kereslet / Fotó: Shutterstock

A fegyvergyártó forgalma tavaly 28,3 milliárd font volt, miközben az elemzői várakozások 28,2 milliárd fontról szóltak. A kamat és adózás előtti nyereség 3 milliárd fontot tett ki, ez részvényenként 68,5 penny profitot jelent, ami szintén felülmúlta a várakozásokat.

Szerdán a cég azt is elárulta, hogy részvényenként 20,6 penny osztalékot javasol, ami a teljes tavalyi kifizetéseket 33 pennyre növeli – jelenti a Bloomberg. Az európai hadiipari cégek részvényei szárnyalnak, miután 

Donald Trump amerikai elnök a védelmi kiadások növelését várja a kontinenstől, és ennek a BAE az egyik haszonélvezője.

A fegyvergyártó igyekszik fokozni a harcjármű- és tüzérségi rendszerek gyártását, hogy utolérje a rendelések bővülését, hiszen termékei között olyan eszközöket találunk, mint a Challenger II tank vagy a Bradley harcjárművek, de a cég egy hatodik generációs vadászgép fejlesztésén is dolgozik a japán Mitsubishi Heavy Industries és az olasz Leonardo cégekkel együttműködve.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.