BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

OTP, Richter, Magyar Telekom: BÉT-szerte busás a hozampotenciál - de van egy favorit

A pesti parkett nagyjait is megviseli a vámháború elharapódzása, a Richter újabb esését követően viszont kiváló vételi lehetőség állt elő. Az OTP esetében közel 20 százalékos rali jöhet.

Ellentmondásos volt az elmúlt két hét a tőkepiacokon, és az amerikai vezető indexek egy meredek korrekciót mutattak a 200 napos átlagig. Az amerikai vámháború kapcsán a piacok gazdasági lassulásról, vagy kifejezetten recesszióba fordulásról beszélnek. A globális politikai bizonytalanságok, az amerikai-európai politikai feszültségek nehezítik bármiféle befektetési stratégia kialakítását és a pozíciótervezést.

20231016 Budapest Budapesti Értéktőzsde  BÉT Fotó: Vémi Zoltán  VZ  Világgazdaság  VG, BÉT, otp,
Az OTP-től a Richterig több jó beszálló is akad / Fotó: Vémi Zoltán/Világgazdaság

A magyar piacon viszont lezárult az összes bluechip jelentése, ami megerősítette a befektetőket, hogy a hazai piacon komoly lehetőségek vannak még akkor is, ha a begyűrűző kockázati faktorok miatt vannak rövid távú volatilis időszakok. 

OTP

Az OTP a pénteki jelentésében jelentős profitnövekedésről számolt be, amelynek közel 70 százaléka külföldi leányoktól származik. Az eredmény jelentős azonnali céláremeléseket váltott ki, ami a következő hetekben várhatóan az elemzői konszenzust is jelentősen feljebb tolja majd. Ráadásul a nettó kamatmarzsok a hazai környezetben jelentősen javultak, amit 

  • a hitelezési dinamika 
  • és a kedvező devizahatás 

tovább fokozott. 

Mindez oda vezetett, hogy a negatív pénteki hangulatban egyedül az OTP tartotta magát, míg a BUX-index 1,1 százalékot esett. Technikai értelemben az OTP részvények nagyon erős bull szentimentet mutatnak, ami a korábban már tesztelt ellenállás szint újbóli megtámadását fogja jelenteni, és várhatóan a feljebb tolódó elemzői célárak is segíteni fogják a jelenlegi árfolyamszintből történő felfelé kitörést. 

 

A bankpapír akár még 19 százalékot meghaladó emelkedést is produkálhat a technikai kép alapján, 

ami a jelenlegi hivatalos célárak legmagasabb szintjét jelenti. A 6,88-as P/E érték a peer-grouphoz képest ismét kedvező árszintet jelent. A jelentős osztalékjavaslat további fundamentális támaszt jelent a piac számára. Ha pedig újabb akvizíciós célpontot sikerül találni, ami jobb hozammal kecsegtethet, mint a saját részvény visszavásárlás, az további növekedési perspektívát jelenthet.

Richter

A Richter erős jelentéssel és új stratégia közzétételével jelentkezett. A stratégia egybeesik a jól bevált hagyományokkal is, ami a K+F-re, új gyógyszerek fejlesztésére helyezi a hangsúlyt, így az továbbra is központi és hangsúlyos eleme lesz a gyógyszergyártó növekedési sztorijának. A fejlesztések és a jelenlegi profitot biztosító termékportfólió megalapozza a növekedési lehetőséget. 

 

A piac azonban a jó lehetőségeket nagyon visszafogottan ismerte el eddig, ráadásul a pénteki napon jelentős, 4 százalék feletti esést mutatott a részvény. 

Ez szinte érthetetlen a jelentést követően, kiváló lehetőség viszont a belépésre, 

különösen az elmúlt hetek forgalmi adatainak 50 napos átlagát nézve, mivel jelentős forgalombővülés és kiemelkedő napok tarkították a részvény kereskedését. 2023 áprilisától mindenesetre a 200 napos mozgóátlagról mindig visszafordult. 

Mol

A Mol a várakozásoknál valamivel gyengébben jelentett, azonban ez nem lényeges különbség, és biztosan nem okozza a célárak módosítását. A visszafogott gazdasági növekedés és a devizahatás áll a háttérben, de stabil kilátásokkal működik a vállalat. 

 

Jelentősebb korrekcióban van az árfolyam, de a 200 napos mozgóátlag támaszként szolgált ebben a korrekcióban, és a 3196 forintos konszenzusos célárhoz képest az árfolyam 12,81 százalékkal van lejjebb. 

Magyar Telekom

A Magyar Telekom nagyszerű jelentést adott a vártnál jobb eredménnyel, osztalék kilátásokkal és a „tornyok” leválasztásával, bár a következő időszak eredményvárakozásai visszafogottabbak lettek. A céget jól értik nemzetközi szinten is, így nem csoda a hirtelen árfolyam-emelkedés. Az iparági átlaghoz képest sokkal jobbak az MTEL pénzügyi mutatói, miközben az árazási mutatók szerint két és félszer drágább az iparági átlag. 

 

Mindez azt jelenti, hogy van még bőven tartalék az árfolyam-emelkedéshez, és az elemzői konszenzust adó célárak is kezdenek feljebb tolódni, a felső határ már kétezer forint felett van. Technikailag egy abszolút uptrend látható, és egyelőre nem várható ennek a törése.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.