A BUX 101 262 ponton, minimális mínuszban zárt. Ezzel a pesti parkett vezető indexe felülteljesítette az 1 százalékot eső német DAX indexet és a másfél százalékot zuhanó régiós versenytárs lengyel WIG indexet. Továbbra is erős a forint.
A széles piacot leképező S&P 500 index felfelé indult, s minimális pluszba lendült. A technológiai fókuszú Nasdaq Composite pedig egyharmad százalékot emelkedett. Míg a klasszikus Dow Jones ipari átlag lefelé csúszott. Hasonlóan, mint a kis kapitalizációjú részvényeket tömörítő Russell 2000.
Az amerikai–európai
vámmegállapodás nyomán erősödik a dollár.
A kincstári hozamok emelkedtek hétfőn.
A hét volatilis lehet a tengerentúlon,
mivel a fogyasztói bizalomról, a második negyedévi GDP-ről, a PCE-inflációról és a júliusi munkaerőpiacról érkeznek adatok.
Élénk forgalommal közel 2 százalékot pattant az AutoWallis.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
Erősen kezdte a hetet a forint. Ám az euró-forint grafikonján érdemes figyelni a 398-as szintre. Mert
a korábbi erős támasz most fontos ellenállást képez.
Ennek áttörése esetén számíthatunk nagyobb korrekciós hullámra.
Hétfőn több hullámban is tesztelte ezt az ellenállást az euró-forint. Végül 397,6 közelében zárt a kurzus.
Érdekes devizapiaci fejlemény, hogy az Egyesült Államok és az Európai Unió kereskedelmi megállapodásának bejelentésével egy fontos bizonytalansági faktor szűnt meg,
az euró-dollár árfolyam lefelé indult,
s meghatározó támaszokat tesztelt. Amennyiben szignifikánsan letöri a kurzus a 30 napos mozgóátlagot 1,1673-nál, akkor az 1,1573-as támasz felé indulhat a jegyzés. Hétfő délután 1,164 közelében jegyezték a devizapárt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.