Közzétette a mai tőzsdezárás után első negyedéves konszolidált beszámolóját az Opus Global. A holding összes működési bevétele 4,55 százalékkal 45,7 milliárd forintra csökkent, éves bázison. A költségek ugyanakkor 8 százalékkal 46,5 milliárd forintra emelkedtek. Visszaesés következett be EBITDA soron:
a tavaly még 10,7 milliárd forintos eredmény 2,8 milliárd forintra olvadt, a lemorzsolódás 74 százalékos volt. Ezek után a tavaly első negyedévben még 4,8 milliárd forintot kitevő üzemi eredmény – 855 millió forintos – negatívba fordult.
Némi gyógyír, hogy pénzügy soron 9,5 milliárd forint pozitív eredményt realizált a vállalatcsoport. Végül, az adózott eredmény 202 százalékos növekedés után 8,2 milliárd forint lett.
A negyedév végén a 678,5 milliárd forint volt a mérlegfőösszeg, míg a saját tőke 265,5 milliárd forintot tett ki. A gyorsjelentésben kiemelték, hogy az eredménykimutatás nem tartalmazza az energetika-szegmens profitszámait, mivel a TIGÁZ-csoport akvirálása csak a negyedév utolsó napjával valósult meg, így ettől az időponttól a megvásárolt társaságok első negyedéves eredménye még nem javíthatta az Opus csoport profitját, a mérlegbe viszont bekerültek a megvett vagyonelemek.
A fentieken túl az első negyedév eredményességét támasztja alá – írja a jelentés –, az is hogy a cégcsoport konszolidált EBITDA-mutatója annak ellenére múlta felül a 2,8 milliárd forintot, hogy a turizmus divízió tevékenysége a minimálisra korlátozódott.
Az építőipari szegmensnél az apportkor kimutatott szerződésállományokhoz kapcsolódó, elszámolt értékcsökkenést az első negyedévben (az IFRS sztenderdnek megfelelően) 1,7 milliárd forint értékben mutatták ki, a tétel sokat rontott az üzemi eredményen.
A cégcsoport a pénzügyi eredmény soron elszámolt több, mint 9,5 milliárd forintos nyeresége egyrészt ez év januárjában megvásárolt és a likvid befektetések közé sorolt Jarlene Energy Kft.-ben lévő 100 százalékos üzletrészének eladásakor realizálódott, másrészt a TIGÁZ-csoport megvásárlásakor keletkezett badwillhez volt köthető, 5,5 milliárd forint értékben.
Az első negyedévi összes működési bevételből az ipari termelés szegmens adta a legnagyobb részarányt, 58 százalékot, a mezőgazdaság és élelmiszeripar 40-et, míg a turizmus szegmens a pandémiás környezetben a szigorú egészségügyi előírásoknak megfelelve, szinte nem fogadhatott vendégeket, így csak 2 százalékos bevételt tudott generálni a tavalyi első negyedévben teljesített 13 százalékos részesedésével szemben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.