Izraelben február elejére több mint 1,8 millió embert oltottak be Covid–19 elleni vakcinával, ám a kórházak továbbra is válságüzemmódban működnek, hiszen a hónap végén még mindig 1247 embert ápoltak a betegség tüneteivel, és közülük 742 volt súlyos állapotban. A teljes védelmet élvező beoltottak, illetve azok közül, akik már legalább egy hete megkapták a második dózist is, országosan mindössze 1248 produkált pozitív tesztet (0,07 százalék), közülük 122-en kerültek kórházba, 73-nak az állapota ad okot aggodalomra, 23-an pedig elhunytak. Az izraelieknek kivétel nélkül a Pfizer–BioNTech-oltóanyagot adták be.
Mindez azt jelenti, hogy százszázalékos átoltottság mellett csupán néhány tucat covidos betegágyra lesz szükség egész Izraelben, súlyos betegséggel pedig legfeljebb néhányan fognak viaskodni Eyal Leshem professzor, a Sheba Egészségügyi Központ koronavírus-részlegének egyik vezetője szerint. Mivel március elejére a lakosság nagyobbik felét beoltották, a közel-keleti országban már valóban készülődhetnek a turisták fogadására. Az izraeli idegenforgalmi minisztérium üzent is nemrégiben az Egyesült Államok és Kanada polgárainak, hogy hamarosan fogadni tudják az észak-amerikai vendégeket.
Valószínűleg nem is ütköznek majd nagy ellenállásba, hiszen az amerikai Travel and Leisure turisztikai portál is Izraelt tartja az egyik legjobb választásnak. Persze a legfontosabb érv a zsidó állam mellett éppen az, hogy belátható időn belül letudják az egész társadalom beoltását. A CNBC szerint egyébként Izrael oltási kampánya a leggyorsabb a világon. Emellett szintén lényeges szempont, hogy a Holt-tenger mellékén a hosszúra nyúlt holtszezon alatt új szállodákat építettek, és fejlesztették a turisztikai attrakciókat is.
A légitársaságok is erős keresletre számítanak, az American Airlines a napokban jelentette be, hogy május 6-tól közvetlen napi járatot indít New Yorkból Tel-Avivba, júniusban pedig Miamiból indul heti három járat ugyanoda. A Delta, a United Airlines és az izraeli El Al is napi járatokkal készül a nyitásra.
Ha a repülőgépek leszállnak, az utasok új szállások között is válogathatnak majd. Augusztus 5-én nyílik például a Six Senses Shaharut Hotel a Negev-sivatag Arava-völgyében. Ezt a sivatagra gyönyörű kilátást nyújtó, már régóta várt szállodát, amelynek 58 fényűző, de egyszersmind fenntartható lakosztálya, illetve villaépülete lesz, főként a kalandkedvelő utazóknak ajánlják. A környéken teveistállók találhatók, autentikus beduin étkezésen lehet majd részt venni, de mód nyílik terepautózásra, hegymászásra és hegyi kerékpározásra is.
Ezenkívül valamikor tavasszal nyit egy jaffai kolostorépületben a világszerte 27 szállodát működtető Soho House hotellánc legújabb, 24 szobás egysége. Szintén egy történelmi – 19. századi – kőházban várja majd a vendégeket az új Szófia-Galilea Hotel, de még az idén meg lehet szállni a Nobu Hotel Tel-Avivban vagy a Földközi-tengerre néző kortárs épületben kialakított Port Tower Hotelban.
A hotelek mellett számos látnivalót is felújítottak, amíg a turisták távol voltak. A Dávid-tornyot például több millió dolláros költséggel renoválták és konzerválták. Ugyancsak restaurálják a Szentföld Múzeumot, amely tulajdonképpen nem más, mint a Szentföld őrzéséhez kapcsolódó történelmi, művészeti és archeológiai emlékhelyek láncolata. Átépítik az Újszövetségből ismert emmauszi utat is, hogy a turisták Jézushoz, illetve tanítványaihoz hasonlóan gyalog tehessék meg az utat Jeruzsálemből Emmauszba.
Mindamellett létrehozták a higiénés protokollok úgynevezett lila szabványát, amely a pandémia után az utazók biztonságát és egészségének megőrzését garantálja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.