BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Itt vannak a számok: a magyarok ismét lerohanták a közkedvelt nyaralóhelyet

Újabb rekordévet zártak a magyar turisták Horvátországban. A magyar vendégek átlagos tartózkodási ideje 5 nap volt.

A harmadik éve tartó emelkedő ütemnek megfelelően 2024-ben újabb rekordévet zártak a magyar turisták Horvátországban, létszámuk és a vendégéjszakák száma egyaránt 8 százalékkal növekedett – közölte a Horvát Idegenforgalmi Közösség budapesti képviselete kedden. 

CROATIA-DUBROVNIK-TOURISM-COAST
Újabb rekordévet zártak a magyar turisták Horvátországban / Fotó: Hans Lucas / AFP

A közlemény felidézi, hogy tavaly közel 790 ezer magyar turista érkezett Horvátországba, a vendégéjszakák száma pedig elérte a 3 880 ezret. Mindkét adat 8 százalékkal haladja meg a 2023-as, eddig rekordnak számító esztendő adatait.

Ahogy a korábbi években, úgy 

tavaly is a Kvarner régió mellett Isztria, Split és Zadar régiójába látogatott a legtöbb magyar beutazó. 

Minden régióban emelkedett a vendégéjszakák száma, a Kvarnerben 1 130 ezer vendégéjszakát töltöttek el a magyarok, az Isztriai félszigeten 789 ezret, míg Zadar és Split megyében 641 ezer éjszakát. Sorrendben a leglátogatottabb város volt Crikvenica, Vir, Rovinj, Porec, Medulin, Rab és Opatija.

A magyar vendégek átlagos tartózkodási ideje 5 nap volt, 74 százalékuk egyéni utazóként, 26 százalékuk szervezett keretek között utazott az adriai államba. 

A magyarok 59 százaléka magánszállást választott, 27 százalék foglalt férőhelyet szállodában – 4 százalékkal többen mint 2023-ban –, az utasok 10 százaléka választott a kempingek közül, 2 százalék pedig hajós turistaként pihent.

Az adatokból az is kiderül, hogy nemcsak a nyári hónapokban, hanem tavasszal, ősszel, sőt télen is szívesen választják úti célul Horvátországot a magyarok. Nemcsak a tengerpart vonzza a látogatókat, hanem a hangulatos városok, kulturális programok vagy aktív kirándulások is.

Decemberben 7 ezer magyar turistát és 16 ezer vendégéjszakát regisztráltak Horvátországban, Opatija, Zágráb, Zadar, Rovinj és Split volt a leginkább látogatott város.

A közlemény idézi Ivana Herceget, a Horvát Idegenforgalmi Közösség magyarországi igazgatóját, aki szerint a növekvő számok azt bizonyítják, hogy a két ország között szoros a kapcsolat, és a vendégek értékelik a változatos élményeket, amelyeket Horvátország nyújt. A közelségnek köszönhetően a magyarok számára Horvátország igazi második otthon lett. 

Hidegzuhany a magyar nyaralókra Horvátországban: januártól új adót kell fizetniük

Január elsejével bevezeti Horvátország az ingatlanadót, ami elsősorban a külföldieket fogja sújtani. Bár nem lesz kötelező, de az önkormányzatoknak meglesz a jogkörük, hogy kiszabják a 0,6 eurótól 8 euróig terjedő adókulcsot. Horvátországban is problémát okoz a lakáshiány.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.