Az USA mintegy 30 energiaforgalmazója, köztük az American Electric Power és a Duke Energy önkéntes etikai kódexet fogadott el novemberben az illetékes szövetségi bizottság, a FERC felhívására. (A FERC vizsgálja, hogy vajon az áramcégek nem manipulálják-e a piacot megtévesztő adatokkal, mesterségesen felhajtva az árakat.) A kódexben a földgáz- és villamosenergia-szolgáltatók valós információk nyilvános közlésére kötelezték magukat a - főleg az Enron pénzügyi botránya nyomán - megrendült befektetői és fogyasztói bizalom helyreállítása végett. Az USA második legnagyobb erőművét működtető Duke ezzel kapcsolatban máris bejelentette, hogy évekre visszamenőleg felülvizsgálja az adatait, és megváltoztatja a jelentési rendszerét.
Jóllehet Európában eddig nem merültek fel ilyen vádak, már a brit pénzügyi hatóság (FSA) is fontolóra vetette - jelentette a Bloomberg -, hogy hasonló kéréssel forduljon a szigetország villamosenergia-forgalmazó társaságaihoz. Nagy-Britannia áramtőzsdéjén, a UKPX-en ugyanis az idén 28 százalékkal csökkent a havi kötések száma, lejtőre nyomva az árakat, ami pénzügyileg nehéz helyzetbe hozta a cégeket. A helyi vezető áramtermelő, a British Energy csőd közeli állapoba került, míg az amerikai TXU európai leányvállalata hitelezők segítségére kényszerült. Egy sor USA-beli társaság pedig kivonult a tőzsdéről. A kedvezőtlen folyamat megfordítását segítené a befektetői biztonság növelése, amihez viszont megfelelő tájékoztatással átláthatóbbá kell tenni a piacot. Az FSA választhat: vagy már jövőre megfogalmazza igényeit, vagy néhány évig elhalasztja azokat, megvárva a brüsszeli direktíva ez irányú módosítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.