A floridai legfelsőbb bíróság nem csak engedélyezte a kézi újraszámlálást, hanem kötelezte is Katherine Harris floridai belügyminisztert, hogy elfogadja a megyék módosított eredményeit. A szóban forgó megyék -- Palm Beach, Miami-Dead és Broward -- lakossága erősen demokrata érzelmű, és Al Gore alelnöknek, a párt elnökjelöltjének hívei azt remélik, az újraszámlálás során találnak elegendő Gore-szavazatot ahhoz, hogy "ledolgozzák" azt a 930 pontnyi előnyt, amelyet ez idő szerint George W. Bush texasi kormányzó, a republikánus jelölt élvez Florida államban.
Broward megyében már végeztek a 609 szavazókörzet céduláinak átvizsgálásával, és a CNN szerint 118 pluszszavazatot találtak Gore-nak. Itt a továbbiakban a vitatott szavazólapokon próbálják meg kideríteni, mi lehetett a választó szándéka. Miami-Dade-ben a 614 körzetből még csak 137 eredményeit vizsgálták felül, s mivel attól tartanak, hogy vasárnapig nem végeznek valamennyivel, úgy döntöttek: csak a gépi számlálásnál érvénytelennek minősült 10 750 szavazólapot vizsgálják felül. Ebből a megyéből tegnap délutánig 157 többletszavazatot találtak Gore-nak. Palm Beach 531 körzetének eddig felülbírált 104 körzetében mindössze három elveszettnek hitt Gore-szavazatra bukkantak. Itt egyébként még mindig nem tudtak dűlőre jutni arról, hogy mikor számít érvényesnek egy szavazólap; a floridai fellebbviteli bíróság pedig további írásbeli állásfoglalásokat kért azzal kapcsolatban, hogy el kell-e rendelni ebben a megyében az elnökválasztás megismétlését.
Bush kampánystábja azért fordul jogorvoslatért az Egyesült Államok legfelsőbb bíróságához, mert szerintük az egyes megyékben eszközölt kézi újraszámlálás megsérti az alkotmánynak az "egyenlő védelemre" vonatkozó előírását. Érvelésük szerint a szelektív kézi számlálás folytán a választók nem részesülnek egyenlő elbírálásban. Az már a sors iróniája, hogy éppen Bush írt alá 1997-ben egy olyan texasi törvényt, amely gépi úton szorosan mért választási eredmény esetén kézi ellenőrzést ír elő. Egyébként sem szerencsés fogása a Bush-stábnak, hogy a szövetségi fórumhoz fordul, mivel az már korábban is tudtul adta: nem illetékes állami ügyekben.
Bill Clinton elnök utasította a Fehér Ház személyzetét, hogy -- bárki lesz is a következő elnök -- a lehető legnagyobb segítőkészséget tanúsítsa az ügyek átadásában, különösen, hogy az erre eredetileg rendelkezésre álló tíz hét most jelentősen lerövidül. A maradék intervallumban kell az új elnöknek megszerveznie hivatalát, például -- mint a The Economist rámutat -- mintegy 6000 embert kell kineveznie ahhoz, hogy a kormányzat működőképes legyen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.