Az eredetileg 1992-ben megalkotott direktíva mostani, a fogyasztási cikkek teljes körére kiterjedő módosítása a termékbiztonsági információk elérhetőségének javítását, a felügyeleti tevékenység fokozását és a hatósági beavatkozás megkönnyítését írja elő. Új elem benne, hogy megtiltja az unióban betiltott termékek exportját az unión kívülre -- derül ki a brüsszeli közleményből.
Az új szabályozás komolyabb feladatokat ró a nemzeti felügyeleti szervekre, egyúttal szélesebb hatáskört is biztosít nekik. Emelkednek a biztonsági szabványokat megszegő termékek előállítóira és forgalmazóira kiszabható büntetések. A gyártók és kereskedők kötelesek lesznek valamennyi veszélyesnek bizonyuló termékre vonatkozó információt azonnal a hatóságok rendelkezésére bocsátani.
Fontos változásokról állapodtak meg a szakminiszterek a már létező "riasztórendszer" (Rapex) vonatkozásában is. A bizottság által felügyelt rendszer a kockázatosnak minősített termékek piacról történő kivonására ad lehetőséget, méghozzá szükség esetén akár az EU valamennyi tagországában egyszerre. Az ilyen akciók maximális időtartama az eddigi három hónapról egy évre emelkedik, és a jövőben megvizsgálják a rendszer harmadik országokra való kiterjesztésének lehetőségét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.