A kormányfő színtelenségének és erőtlenségének jelét látták kommentátorok abban, hogy bizonytalan választ adott a jövő évi elnökválasztási jelöltségét firtató kérdésre. Lionel Jospin úgy fogalmazott, hogy a "franciák kívánságától" teszi függővé, indul-e Jacques Chirac államfővel szemben. A miniszterelnöknek felróják, hogy a botrányok miatt védekező pozícóba szorított és meggyengült mostani államfővel szemben sem mer nyíltan kiállni. Programadás és jövőkép vázolása helyett megelégedett kormánya eddigi néhány -- jobbára a kedvező külgazdasági környezet hatására visszavezethető -- eredményének listaszerű összegzésével, holott a közvélemény népszerű, szociális intézkedések bejelentését várta.
Amivel népszerűségét kívánta fokozni, arra viszont a gazdasági szaksajtó zúdított kíméletlen kritikát. Tévényilatkozatában megismételte azt a felvetést, hogy a nyereségesen gazdálkodó vállalatokon pénzbírság formájában kell számon kérni az elbocsátásokat. A tervet a Wall Street Journal úgy minősítette, hogy az a legjobb recept a munkahely-teremtési készség vagy hajlam elfojtására. A kormányfő -- hangoztatja a rangos üzleti lap -- valójában megerősítette azokat a vélekedéseket, hogy Franciaország barátságtalan hely a külföldi befektetők számára. Az érvelés szerint a francia gazdaság egyre jobban lemarad a termelékenység javításáért folyó versenyben, ha Párizs ily módon kíván beavatkozni a szerkezetváltás folyamatába.
A kormányfő tévéinterjújára a francia sajtóból is záporoztak a kritikák. A pártjával szemben egyébként egyáltalán nem ellenséges Libération szerint Jospin "a minimális szolgáltatás" szintjén szerepelt, aki olyan bizonytalan terepre nem is merészkedett, mint az Európai Unió működési és intézményi korszerűsítésének ügye. A baloldali lap szerint a miniszterelnöknek részletesebben ki kellett volna fejtenie nyilatkozata azon pontját, hogy a gazdaságpolitikát illetően "nem liberális" vonalat képvisel.
A kormányban szintén részt vevő kommunisták szócsöve, a L''Humanité úgy fogalmazott, hogy a miniszterelnöki interjú fájdalmasan nélkülözte a tenni akarás szándékát, politikai és szociális síkon egyaránt. A lap szerint Jospin olyan a benyomást keltett hallgatóságában, hogy kormánya belesüppedt a mozdulatlanságba. A Le Figaro szerint a kormányfő nem tudta oldani a -- néhány javuló gazdasági mutató ellenére is -- morózus lakossági hangulatot, és nem tudott perspektívát vázolni választóinak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.