Októberben Bukarestben ülést tart a magyar-román gazdasági vegyes bizottság - jelentette be bukaresti tárgyalásait követő sajtóértekezletén a magyar külügyminiszter. Kovács László román partnerével, Mircea Geoanával tárgyalt, s fogadta őt Adrian Nastase miniszterelnök is, jelentette az MTI. A két ország egyébként környezetvédelmi és vízügyi egyezmény megkötésére (is) készül. A vegyes bizottság ülését az idei bukaresti vásár időpontjához igazították. Magyarország nemzeti standdal jelentkezik, s üzletemberfórumot is rendez.
A két ország gazdasági-kereskedelmi kapcsolataiban jelenleg nincsenek - a korábbi évekre jellemző - vámviták. A román határon az idén januártól érvényben lévő - statisztikai okokra hivatkozva bevezetett - liszt- és búzaengedélyezési rendszer nem okoz zavarokat, legalábbis nem érkeztek ilyen panaszok a Külügyminisztériumhoz. A kereskedelmi forgalom folyamatosan bővül, tavaly exportunk közel 37, behozatalunk pedig 12 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. A 854 millió eurós kivitelünk, illetve 403 milliós importunk alapján Románia a 15. legfontosabb partnerországunk volt tavaly.
Magyarország egyik legnépszerűbb tőkeexportőri célpontja Románia, azon belül is a magyarlakta területek. Tavaly év végén a 14. legnagyobb külföldi befektető volt Romániában, ahol mintegy 3500 magyar részvételű vegyes vállalat működött. Ezek zömmel kis befektetéseket hajtottak végre (összesen mintegy 200 millió dollárt tesz ki a magyar tőke), habár vannak köztük nagyok is, mint a Mol, a Dunapack, a TVK vagy a Zalakerámia projektje.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.