Újabb norvég UMTS-engedélyek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA norvég kormány bejelentette, hogy két újabb aukciót tervez harmadik generációs mobiltelefon-hálózatok kiépítésének engedélyezésére. Oslo egyúttal javasolja a parlamentnek a fejlesztésre vonatkozó szabályok enyhítését, valamint azt, hogy az új pályázóktól csak a lakosság 30 százalékát lefedő hálózat kiépítését követeljék meg. Erre azért lenne szükség, mert az első engedély korábbi birtokosai közül egy visszaadta azt, egy pedig tönkrement. (Reuters)


