BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Chiracot bírálják a francia cégek

Egyes francia vállalatok üzleti veszteséget szenvednek a párizsi kormányzat Irakkal kapcsolatos politikája, az Egyesült Államokkal való konfrontáció miatt - panaszolja Ernest Antoine Seilliere, a Medef munkaadói szövetség elnöke. Szerinte bizonyos francia termékek iránt csökken a kereslet, a cégek megbízásoktól esnek el. Mindazonáltal felszólította a francia vállalatokat, hogy vegyenek részt az iraki újjáépítésben. (Reuters)



Válság fenyeget Ukrajnában

Leonyid Kucsma ukrán elnök arra figyelmeztetett a parlamentben, hogy leállhat az ország exportfüggő gazdaságának növekedése, ha a kormány és a törvényhozás nem gyorsítja fel a gazdasági és adóreformot. Az államfő szerint a 2000 és 2002 közötti időszak bővülésének hátterében álló tényezők kimerülőben vannak, és új válság fenyegeti a gazdaságot. (Reuters)



Nem sikerült leszerelni az SPD lázadóit

Franz Müntefering, a kormányzó német szociáldemokraták parlamenti frakcióvezetője nem tudta meggyőzni a kormány által indítványozott gazdasági reformokat ellenző párttársait, hogy álljanak el az SPD teljes tagsága megszavaztatásának szándékától. Ha a kezdeményezés sikerrel jár, az akár hat hónapra is megakaszthatja a reformtörekvéseket. (Reuters)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.