BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Megoldódott a Sars-rejtély

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint bebizonyosodott, hogy az atípusos tüdőgyulladás-járványt okozó betegség (Sars) vírusa az egyszerű náthát okozó vírus mutációja. A WHO tisztviselői üdvözölték a bejelentést, azt hangoztatva, hogy annak nyomán a tudósok most már a betegség kezelésére és egy esetleges gyógyszer kifejlesztésére összpontosíthatnak. A Sars vírusa eddig 20 országban több mint 3 ezer embert fertőzött meg. (BBC)



Prága használt vadászgépeket venne

A cseh védelmi minisztérium használt vadászgépek vásárlását fontolgatja, hogy mérsékelje a szovjet MiG-ek jövőre esedékes lecserélésének költségeit. A kormány a tavaly nyári áradások után látta be, hogy nem engedheti meg magának 24 új Gripen beszerzését, és az erre szánt pénzt az újjáépítésre fordította. A védelmi minisztérium eddig Belgiumból, Nagy-Britanniából, Kanadából, Törökországból és Izraelből kapott használt gépekre vonatkozó ajánlatokat, de csak a brit F-3 Tornadókkal kapcsolatos tárgyalások vannak előrehaladott állapotban. (Reuters)



Kedvezményeket kérő német életbiztosítók

A német pénzügyminisztérium a biztosítók szövetségével (GDV) tárgyal arról, hogy milyen adókedvezményekkel lehetne segíteni az értékpapír-piaci esések nyomán jelentős veszteségeket elkönyvelő életbiztosítókat. A GDV szerint az utóbbi idők adójogi változásai csak rontottak a helyzeten, és az elkövetkező évek során a mintegy 120 életbiztosító akár kétharmada is eltűnhet a piacról. 2001 óta a biztosítók csak értékpapír-piaci veszteségeik 70 százalékát írhatják le adóalapjukból. (Reuters)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.