BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Gyorsan nő az amerikai GDP

Az amerikai növekedésről most közzétett, felülvizsgált adat szerint a GDP az idei második negyedévben 3,1 százalékkal növekedett, szemben az előzetes számítások által kihozott 2,4 százalékkal. A növekmény nagyrészt a költségvetési kiadások megugrásából adódik, amiből a katonai kiadások önmagukban 45,9 százalékos növekménnyel részesedtek, amire 1951 - a koreai háború - óta nem volt példa. A vállalati beruházások - 2001 óta először - ismét élénkültek, emellett a lakossági fogyasztás is növekedett. A vállalati készletek - az előző negyedévvel ellentétben - jelentősen apadtak, amit jó jelnek tekintenek, mert a feltöltésük általában serkenti a termelést. Az augusztus 23-i héten egyébként - az előző hetinél 3 ezerrel többen - 394 ezren jelentkeztek munkanélküli-segélyért, amit viszont gyenge adatnak tekintenek. (Reuters)



Felpörög az orosz gazdaság

Az IMF moszkvai képviselője szerint az idei orosz gazdasági növekedés - a tavalyi 4,3 százalék után - várhatóan eléri az 5,9 százalékot. A valutaalap korábban 4,0 százalékos GDP-növekményt várt 2003-ra, ezt azonban részint az első fél évre számított 7,2 százalékos növekmény és a továbbra is magas olajárak miatt megemelni kényszerült. A Világbank néhány hete hat százalék körüli idei növekedést valószínűsített arra az esetre, ha a jelenlegi szinten maradnak az energiaárak. Független közgazdászok az év egészére is elképzelhetőnek tartanak 7 százalékos GDP-növekményt, az ütem a későbbiekre azonban további szerkezeti reformok nélkül aligha lesz fenntartható. (Reuters)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.