BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több bank is gyanúba került a brókerügyben

A napokban megérkezett az ORFK-hoz a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) a feljelentése, mely szerint három banknál is történtek pénzmosásgyanús ügyletek a K&H Equitiesszel összefüggésben. Sajtóinformációk szerint az Inter-Európa Bank, a Magyarországi Volksbank és az OTP Bank lehet érintett az ügyben. Egyes hírek szerint összesen 6,2 milliárd forint landolt két szíriai magánszemély számláin, az átutalások a már korábban nevesített off-shore cégektől, a Montrade-től és a Balmoraltól érkeztek. Más információk arra utalnak, hogy kínai magánszemélyek is indítottak gyanús átutalásokat az Inter-Európa Banktól, 900 millió forint értékben.

Jelenleg a feljelentésben foglaltak ellenőrzése folyik - közölte Garamvölgyi László, az ORFK kommunikációs igazgatója. A PSZÁF feljelentését annak a nyomozásnak a keretében vizsgálják, amelyet még július 7-én rendelt el a hatóság a K&H Bank feljelentése alapján. Ebben az ügyben kívánta a rendőrség sikkasztással meggyanúsítani Kulcsár Attilát, a K&H Equities jelenleg Bécsben fogva tartott brókerét. Az ügyben egyébként már eddig is több feljelentés érkezett, a K&H Banktól, ügyfelektől s a Nemzetbiztonsági Hivataltól is - tette hozzá.

Garamvölgyi az MTI-nek úgy nyilatkozott: nagy a valószínűsége annak, hogy ebben az ügyben Kulcsár Attila mellett más személyek is látókörbe kerülnek gyanúsítottként, akár még a bróker Bécsből történt Magyarországra szállítása előtt is. De miután a nyomozás szoros ügyészi felügyelet alatt zajlik, a rendőrség minden fontosabb döntésről konzultál, egyeztet a vádhatósággal.

Szász Károly, a PSZÁF elnöke szombaton az Inforádiónak nyilatkozva megjegyezte: az érintett pénzintézetek közül többen is tettek korábban bejelentést az ORFK-nál, a rendőrség akkor nem találta ezeket a mozgásokat gyanús üzleteknek. Közben folytatódtak a politikai szócsaták a brókerbotrány kapcsán. A Fidesz és az MDF parlamenti frakciója felkérte Medgyessy Pétert, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete elnökének leváltásával ne hátráltassa az általa korábban vezetett Inter-Európa Bankkal szemben folyó törvényességi vizsgálatot. Gál J. Zoltán kormányszóvivő szerint Pokorni Zoltán Fidesz-alelnök vasárnapi sajtótájékoztatóján elhangzottak csupán kétségbeesett és szánalmas próbálkozások arra, hogy gyanúba keverjék a kormányt a K&H Equitiesnél kirobbant brókerbotránnyal kapcsolatban.



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.