Az év első hét hónapjában a kivitel 3, a behozatal 8 százalékkal haladta meg az előző esztendő azonos időszakának szintjét. A Központi Statisztikai Hivatal fix bázisú indexei alapján elmondható, hogy az import a tavaly második fél évben tapasztalt ütemben bővül tovább. Az export volumene szintén növekedést mutat, de lendülete kisebb.
Az utóbbi időben mintha valamelyest javult volna a behozatal szerkezete. A gépek, szállítóeszközök importja élénkülést mutat, ami akár a beruházási aktivitás növekedését is jelentheti.
A külkereskedelmi mérleg hiánya egyébként folyamatos növekedést mutat: az utolsó 12 hónap deficitje meghaladja a 4,6 milliárd eurót. A következő hónapokban valószínűleg javul kicsit a helyzet, a tavalyi bázisból ugyanis lassan kiesik az Xbox-gyártás, ez pedig javíthatja az éves exportdinamikát. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.