A Videoton Holding Rt. árbevételének megközelítőleg 60 százaléka származik a cégcsoport Fejér megyei telephelyű érdekeltségeitől, a fennmaradó részt a többi telephelyek adják. A székesfehérvári központú társaságnak a megyében ezenkívül Sárbogárdon és Enyingen van termelőbázisa.
A három hazai magánszemély tulajdonában lévő Videoton csoporthoz harmincnál több tagvállalat tartozik, ezek közül kettő Bulgáriában található, a többi magyarországi telephelyű. Jelenleg a cégcsoport kilenc hazai telephelyének együttes termelési területe mintegy 452 ezer négyzetméter, amelyet a Bulgáriában 1999-ben vásárolt vállalat 145 ezer négyzetméteres termelési kapacitása egészít ki.
Az alaptevékenységében úgynevezett Contract Manufacturing (CM), vagyis szerződéses gyártást végző társaság e területen Európa első tíz vállalata közé tartozik, világviszonylatban pedig az első 30-ban található. A Videoton tevékenységei közé tartozik például a gyártá-si szolgáltatások végzése, az elektronikai szerelés, az alkatrész- és szerelvénygyártás és a mérnöki tevékenységek.
Sinkó Ottó, a Videoton Holding Rt. vezérigazgatója elmondta, hogy az autóipar, a fogyasztói elektronikai termékek, a háztartási gépek, a számítástechnikai eszközök, az irodatechnika és a telekommunikáció piacaira szállító cégcsoport legfontosabb üzleti partnerei közé tartozik többek között a Philips, a Sony és a Valeo. A tavaly megközelítőleg 70 milliárd forint forgalmat lebonyolított holding árbevé-telének mintegy 70 százaléka származik exportból. A kivitel 95 százaléka Nyugat-Európába irányul, legfontosabb exportcélországaik között van Németország, Ausztria, Hollandia és Nagy-Britannia.
A Videoton holding 2001-ben 15 ezer, tavaly pedig 12 400 dolgozót foglalkoztatott. A létszámcsökkenés egyrészt az IBM-hez köthető, amely Storage System üzletágának értékesítésével összefüggésben döntött székesfehérvári tevékenységének felszámolásáról. Ugyanakkor a vállalatnál megszűnt a bérmunka, és annak helyét folyamatosan növekvő mértékben olyan tevékenységek vették át, amelyek komoly mérnöki tudásbázist, saját technológiai hátteret és gépparkot, továbbá más kisegítő szolgáltatásokat igényelnek, ezeken keresztül pedig nagyobb hozzáadott értéket állítanak elő.
A vállalatcsoport célkitűzéseiről a vezérigazgató elmondta, hogy további kelet- és közép-európai terjeszkedést, illetve tőkeexportot irányoztak elő, valamint a versenyképesség további javítása a cél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.