BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb beruházás a Budapest Liszt Ferenc nemzetközi repülőtéren

Folytatódnak a fejlesztések a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: Airport Service Center elnevezéssel új, a repülőtéri dolgozóknak otthont adó irodaház épül.

A nyertes pályázó feladata az Airport Service Center irodaház tervezési és kivitelezési munkáinak (design and build) elvégzése lesz. A földi kiszolgáló személyzet, különböző légitársaságok munkatársai, valamint a Budapest Airport csoport egyes szervezeti egységei használják majd a központot – írta meg az Origo.

Az uniós közbeszerzési közlönyben megjelent kiírás szerint

 a 2-es terminál körüli területek fejlesztésével egy egyesített Airport Service Centerben kívánnak helyet biztosítani a repülőtér operatív dolgozói számára. 

A földi oldalon létesülő irodaépületben kapnak helyet a földi kiszolgálók, légitársaságok, valamint a BUD csoport különböző szervezeti egységei irodákkal, raktárakkal, öltözőkkel. Az épületben három különböző biztonsági besorolású osztály található meg: földi, ellenőrzött földi és SRA-oldal. 

Keresik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtéren felépülő Airport Service Center irodaház kivitelezőjét / Fotó: Koszticsák Szilárd

A T alaprajzú épület földszintjén a kiszolgálóhelyiségek kapnak majd helyet, a további szintekre irodákat terveznek. 

A tervezett épület hasznos alapterülete közel 9530 négyzetméter lesz, a tervezett épületmagasság 12,26 méter, és négy felvonó szállítja majd az irodaközpontban dolgozókat.

További részleteket itt tudhat meg a tervezett beruházásról. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.