Egy brüsszeli jelentés szerint 22 gazdag ország közül az USA költi nemzeti összetermékének legkisebb hányadát nemzetközi oktatási segélyezésre, egyúttal olyan adminisztratív rendszert tart fenn, ami meg is nehezíti az ilyen, és ehhez hasonló segélyek kiutalását. 2001-ben oktatásügy területén 196 millió dollár értékben segítette az Egyesült Államok az arra rászorulókat, amely összeg az ENSZ vonatkozó irányelveinek csupán 7 százalékát éri el.
Ebben az évben világszerte több mint 100 millió gyermek marad megfelelő iskolai oktatás nélkül, írja a tanulmány, míg a gazdag országok csupán szónokolnak arról, mennyit költenek nemzetközi segélyezésre. A legpéldamutatóbb a kérdésben Hollandia és Norvégia, ahol a más országok oktatási céljaira fordított pénzügyi segítség mértéke eléri az ENSZ által megfelelőnek tartott szintet. Az USAID képviselője nem fűzött kommentárt az Európában készült jelentéshez. (Bloomberg)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.