A Mol megkapta a szlovák Pénzpiaci Felügyelet (ÚFT) határozatát, amelyben 10 millió szlovák korona bírságra akarják megbüntetni a magyar olajtársaságot azért, mert nem adta be időben a nyilvános vételi ajánlatát.
A Mol fellebbez az ítélet ellen, mivel a Mol tudomása szerint a szlovák jogszabályok nem írnak elő olyan tíz napos határidőt, amelyen belül a Mol köteles lett volna megtenni a kötelező ajánlatot.
A Mol pénteken kapta meg a határozatot, amely nem jogerős, 15 napon belül lehet fellebbezést benyújtani.
A Mol Rt. november 25-én, vagyis kedden a szlovák Pénzügyi Piaci Felügyelet jóváhagyását követően nyilvános vételi ajánlatot tett a Slovnaft összes részvényére.
Az ajánlati ár részvényenként 1.379 szlovák korona. Az ajánlat időtartama a meghirdetéstől számított 60 nap.
A szlovák Pénzpiaci Felügyelet (ÚFT) október végén hagyta jóvá a Mol Rt.-nek a Slovnaft-kisrészvények kötelező felvásárlására tett új árajánlatát.
A legnagyobb szlovák olajfinomító, a Slovnaft részvényeinek 70 százalékát birtokló Mol Rt. hosszú hónapokon át küzdött a kisrészvényesek érdekeit képviselő J and T nevű szlovák résztulajdonos társasággal, amely elfogadhatatlannak tartotta a Mol eredeti, 1.200 koronás kötelező ajánlatát.
A Mol viszont továbbra is szabálytalannak, tiltott manipulációnak tekinti a kisrészvényekből álló csomaghoz tartozó 202 ezer darab, március 20-án emelt áron eladott részvény értékesítését, ezért tovább keresi a jogorvoslat útját.
Március 20-án egy kiugróan nagy csomagra, 202 ezer darab Slovnaft részvényre kötöttek 1.541 koronás árfolyamon tranzakciót a pozsonyi értéktőzsdén. E kötés beszámításával az ajánlati ár alapjául szolgáló hat hónapos átlagár 1.100 koronáról 1.380 koronára emelkedett. Ezt megelőzően ugyanis a Slovnaft részvények napi forgalma is csak töredéke volt ennek az egy üzletnek.
A szlovák felügyelet a kiugróan nagy, március 20-i kötés után
felfüggesztette a Slovnaft jegyzését a pozsonyi tőzsdén, és eljárást indított az ügy kivizsgálására, de nem tudta megállapítani, hogy a vizsgált tranzakcióban érintett eladó és vevő között összefonódás lett volna, így nem minősítette árfolyam-manipulációnak az ügyletet.
A Molnak azért kellett kötelező ajánlatot tennie, mert március
28-án 66 százalék fölé nőtt tulajdona a Slovnaftban. A Mol 2000-ben
nemzetközi pályázat útján, 36,2 százalékos részesedést szerzett a Slovnaftban tőkeemeléssel és értéktőzsdei felvásárlásokkal. (MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.