BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Cégbajok Svájcban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Októberben csaknem 20 százalékkal megugrott a vállalati csődök száma Svájcban, egyenes következményeként a több mint egy évtizede a leghoszszabbnak bizonyuló recessziónak. Októberben 448 cég jelentett csődöt, 18 százalékkal több, mint 2002 azonos időszakában, adta közzé a svájci székhelyű Creditreform ipari tanácsadó cég. Az év első tíz hónapjában összesen a csődök száma 14 százalékkal haladta meg a tavalyi bázisban regisztráltakét. Az idén eddig összesen 3829 társaság jutott erre a sorsra Svájcban. A Creditreform kommentárja szerint minden jel arra mutat, hogy 2003 a rekordszámú vállalati csődök éve lesz.

A cégindítások száma is nőtt, októberben 6,8 százalékkal (2740 új vállalat startolt), az első tíz hónapban 1,8 százalékkal (26 089). A cégek számának nettó változása így a mínusz tartományban van (-11 százalék). (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.