Szeged mindig is a határrégió erős pénzügyi és szolgáltatóközpontja volt, s ez a szerepkör tovább erősödik Románia uniós csatlakozásának felkészülési időszakában, a szerbia-montenegrói gazdaság konszolidálásának elkövetkezendő éveiben. Szeged Temesvárral és Szabadkával közösen több infrastruktúra-fejlesztési programot szeretne megvalósítani EU-s pályázati pénzek segítségével. A közlekedési és információs hálózatok fejlesztése segítheti érdemben a régió gazdasági kapcsolatrendszerének fejlődését. A három nagyváros és vonzáskörzete közel egymillió lakosával és az egymást jól kiegészítő földrajzi adottságaival egy új európai gazdasági régió kialakulását vetíti előre.
A Szegeden működő és a város iránt érdeklődő hazai és külföldi befektetők várakozásai is ezt igazolják vissza. Többségüknek a határ túloldalára is vannak konkrét elképzelései. A Csongrád megyei vállalkozások főleg a Temes megyei és a vajdasági befektetési és vállalatalapítási lehetőségek iránt érdeklődnek. Egyre több szegedi és Szeged környéki vállalkozás létesít üzleti és együttműködési kapcsolatot a szomszédos ország gazdasági szereplőivel. Évente többször is rendez határ menti üzletember-találkozókat Szeged, kifejezetten a vállalkozások kapcsolatrendszerét erősítendő.
A városi önkormányzat megállapodást kötött Temesvár és Szabadka önkormányzatával arról is, hogy évente egy-egy alkalommal kölcsönösen kihelyezett ülést tartanak. Ezeken lehetőség nyílik arra, hogy a két város képviselői és városfejlesztési szakemberei egyeztessék a közös programokat, és az új tervekről konzultáljanak. Legutóbb Szeged önkormányzata Temesváron tartotta kihelyezett ülését. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.