BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hyundai-gyár: cseh esélyek

Csehország tűnik a legesélyesebbnek, hogy elnyerje a tervezett Hyundai/Kia beruházást - jelentette a Reuters a Slovakian News Digestet idézve, amely értesülését a dél-koreai cég képviselőjétől kapta. Hasonlóan nyilatkozott Szöulban a Hyundai szóvivője is.

A gyárépítés 2005 elején kezdődik meg, s a jövő év márciusában hozzák meg a beruházásról a döntést, amelyért még Magyarország, Szlovákia és Lengyelország is versenyben van. A Hyundai Motor tervei még úgy szóltak, hogy a háromezer munkahelyet teremtő európai gyára 2004-ben indulna, és a cég által megvásárolt, ko-reai KIA márka modelljeit állítaná elő. Ma már azt hallani, hogy mindkét márka kis- és középkategóriás modelljei készülnének a gyárban, amelyről korábban azt jelentették, hogy 500 millió euróba fog kerülni, a szöuli hír azonban már 1,1 milliárd euróról szól. (DK)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.