A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium adatai szerint a program 11 pályázatának mintegy 8,05 milliárd forintos keretére október 31-ig 10,06 milliárdnyi támogatási igény érkezett. A már elvérzett pályázatok igénye azonban meghaladta a 2,8 milliárd forintot, így maradt forrás.
A november 15-én záró pályázatok sikere vegyes. Vannak, amelyeknél a meghirdetéskori keretek többszörösére érkezett igény, míg mások kihasználatlanok maradtak. A gazdasági tárca az összességében alacsony kihasználtság miatt szeptember közepén két pályázat feltételeit javította, és két újat (járműcsere, valamint az üzletek korszerűsítése) indított, a szeptember 30-ai eredeti beadási határidőket pedig meghosszabbította.
A két feljavított pályázat kerete így is bőnek bizonyul. A feldolgozóipari fejlesztések támogatására tervezett 3 milliárd forint egyharmada sincs kihasználva. A mikro- és kisvállalkozások hálózatépítése sem sikertörténet. A meghirdetéskori egymilliárdos keretre 410 milliós igényt nyújtottak be, amiből helyből több mint 110 milliónyi elbukott.
A vártnál kevesebb pályázat érkezett a belföldi közúti árufuvarozók járműcseréjének támogatására. A kétmilliárdos keretre 93 pályázat érkezett, közel 493 milliós igénnyel. A kiskereskedelmi és szolgáltató üzlethelyiségek korszerűsítését támogató pályázat egymilliárdos keretére a start óta 91 pályázatot nyújtottak be, 471 milliárdos igénnyel.
A Széchenyi-programban az október 31-i adatok szerint az 1520 nyertes pályázónak összesen 2,8 milliárd forint támogatást hagytak jóvá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.