A Pénzügyminisztériumban parkol a 4-es metró tervezete
A Pénzügyminisztériumban (PM) "áll" a 4-es metró beruházásának szöveges tervezete, így a kormányfő és a főpolgármester még nem írhatta alá a beruházásról szóló szerződést - közölte Atkári János (SZDSZ) főpolgármester-helyettes.
"A PM visszaigazolása hiányzik ehhez" - mondta Atkári János, hozzátéve: a főváros - a közgyűlés várható felhatalmazása alapján -készen áll a szerződés megkötésére.
A főváros és a kormány közötti szerződés megkötése a feltétele annak, hogy a beruházáshoz az önkormányzat kölcsönt vehessen fel az Európai Beruházási Banktól.
A főpolgármester-helyettes közlése szerint a mintegy 300 milliárd forint összértékű beruházás 75 százalékát fedezné a kormány és az önkormányzat által felvenni szándékozott kölcsön az európai pénzintézettől.(MTI)


