BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Három verzió az M5-ösre



Az Alföldi Koncessziós Autópálya (AKA) Rt.-nek joga van a díjemelésre - mondta lapunknak Kovács Ferenc, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkára. A koncessziós szerződésben meghatározott limitet tartják. Az AKA - mint arról tegnap beszámoltunk - jövőre átlagosan 5,5 százalékkal növeli a sztráda díjait.

A folyó tárgyalásokat rendkívül keménynek nevezte Kovács Ferenc. Megerősítette azon értesülésünket, hogy a matricásításról és az M5-ös továbbépítéséről külön is tárgyalnak. A hosszú távú rendezés azonban időben elhúzódhat - jelezte.

Három konstrukció jöhet szóba. Az egyik szerint az AKA koncesszióban építené tovább az M5-öst. A másik, hogy a meglévő szakasz megmarad koncesszióban, de nem ők folytatják az építést. A harmadik pedig a kivásárlás. Hosszú távon ez utóbbi a legolcsóbb, de azonnali költséget jelent. Ha nem ez a konstrukció lesz a befutó, akkor az M5-ös matricásításakor kompenzációt kell adni a társaságnak. (MK)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.