Örömhír volt a piacoknak Szaddám elfogása
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az iraki diktátor elfogásának hírére a világ tőzsdéin emelkedett tegnap a dollár és a részvények árfolyama, az olaj-, az arany- és a kötvényárak pedig csökkentek. A koalíciós erők elleni naponkénti támadások a legutóbbi hónapokban nyomasztólag hatottak a befektetők bizalmára, amelyet egyébként az április óta rózsásabb világgazdasági hírek kedvezőbbé hangoltak. Elemzők szerint a fellendülés ereje és tartóssága azon múlik, hogy a letartóztatás szilárdabb közbiztonságot eredményez-e Irakban - jelenti a BBC.
Ez a legfőbb kérdés George W. Bush elnök és a republikánusok jövő évi választási kilátásainak szempontjából is. Szaddám Huszein elfogása hatástalanítja az elnök demokrata kihívóinak bírálatát, különösképpen az élen álló Howard Deanét, aki a háború ellenzését állította választási kampányának középpontjába - írja a Bloomberg.
A demokraták most nem győzik hangoztatni, hogy Bushnak a nemzetközi támogatás megszerzésére kellene felhasználnia a mostani sikert. Az elnök támogatottságának javulása átmeneti lehet, ha Huszein elfogása nem vezet az amerikai csapatok elleni támadások számának csökkenéséhez - vélik elemzők.


