BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Adócsökkentést javasol az SZDSZ

Adócsökkentést és a rászorultság elvén alapuló szociálpolitikát javasol az SZDSZ 2005-től annak érdekében, hogy a magyar gazdaság versenyképes legyen az Európai Unióban - közölte a szabad demokraták európai parlamenti listájának vezetője pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.

Az SZDSZ egyetért az OECD értékelésével, amely szerint a fekete- és szürkegazdaság "kifehérítésére" és adókulcs-csökkentésre van szükség Magyarországon - mondta Demszky Gábor főpolgármester.

A szabad demokraták egykulcsos személyi jövedelemadó és kétkulcsos, 5 és 20 százalékos, általános forgalmi adó bevezetését javasolják - közölte a politikus.

Az állam így több bevételhez jutna, mivel az adócsökkentés ösztönözné a legális foglalkoztatást, és több pénzt hagyna az embereknél, vállalkozásoknál, növelve a gazdaság versenyképességét - mondta Demszky Gábor.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.