BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Drágább belépővel nyitnak hétvégén a fővárosi strandok

Európai uniós színvonalú, megújult környezetben nyitnak május 1-jén a budapesti strandok, ahol az uszodákhoz hasonlóan 100-200 forinttal drágulnak majd a belépők - közölte ma a távirati irodával a Budapest Gyógyfürdői Rt. vezérigazgatója.

Horváth Gábor elmondta, hogy a társaság igazgatósága ma jóváhagyta a szombattól érvényes, az inflációnak megfelelő, átlagosan 5 százalékos áremeléseket. A bevételi többlet egy részét azonban elviszi az áfa januártól érvényes drágulása, ami például az áramnál 12-ről 25 százalékra nőtt.

Az uniós előírásoknak megfelelően a jövőben a hazai és külföldi vendégek is a nyugdíjkorhatár elérésével - a nők 62, a férfiak 65 éves koruktól - és nem az eddigi gyakorlat szerint, a nyugdíjas szelvény felmutatásával válthatnak majd kedvezményes belépőt. Az uniós országokból érkező 2-15 év közötti gyermekek is olcsóbb jegyet vehetnek.

A vezérigazgató kifejtette, hogy az elmúlt években végrehajtott milliárd forintos fürdőrekonstrukció eredményeként idén már mind az öt fővárosi strandon vízforgatóval felszerelt medencékkel várják a vendégeket. A cégvezető reméli, hogy az idei nyáron is jó időjárás lesz, s így megismételhetik a tavalyi év eredményét, amikor az előző évhez képest 190 százalékkal nőtt a strandok kihasználtsága.

A legolcsóbb szekrényes felnőtt strandbelépő 1.000 forint a Paskálon, a legdrágább 1.500 forint pedig a Palatinuson és a Római strandon lesz. A gőz és uszoda alapbelépők ára szekrényhasználat esetén 700 forint (Dandár fürdő) és 1800 forint (Gellért fürdő) között váltakozik. Az egész napos uszodabelépőkért a legkevesebbet, 900 forintot az újpesti, a legtöbbet 2.900 forintot a Gellért fürdőben kell majd fizetni.

Horváth Gábor elmondta azt is, hogy terveik szerint a felújítás alatt lévő Rudas fürdőben miután befejeződnek a gépészeti munkálatok, ismét megnyitják az uszodarészt, nem várják meg ezzel a Török fürdő felújítására előírt decemberi határidőt. A vezérigazgató elmondta még, hogy a korábbi gyakorlatnak megfelelően októbertől az uszodai belépők árát némileg ismét megemelik.(MTI)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.