A Betonút építi az M3-as új szakaszát
A Betonút Rt. nettó 79,789 milliárd forintért építheti meg az M3-as autópálya Görbeháza és Nyíregyháza közötti 39 kilométeres új szakaszát, miután elnyerte a Nemzeti Autópálya (NA) Rt. által kiírt nyílt közbeszerzési eljárást. A Betonút Rt. egyike volt a nemrégiben árkartell miatt megbírságolt cégeknek.
A nyertes ajánlattevővel 2004. szeptember 7-én Polgáron kötik meg a kivitelezési szerződést, az M3 autópálya Polgár-Görbeháza szakaszának átadását követően, közölte az NA Rt. a döntést követően, csütörtökön. A győztesnek 2006. december 31-ig kell megépítenie az autópálya-szakaszt.
A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa korábban összesen 7 milliárd 43 millió forint bírságot szabott ki a kartellgyanú miatt indított versenyfelügyeleti eljárás során a Betonút Rt.-re, a Strabagra, a Hídépítő Rt.-rek, az Egút Rt.-re és Debmút Rt.-re. Ez a legnagyobb összegű bírság, amelyet a Gazdasági Versenyhivatal valaha is kiszabott. (ebroker)


