BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Emelkedéssel nyitott a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 10,28 pontos emelkedéssel 12.846,87 ponton nyitott. A csütörtöki záró értékhez képest ez 0,08 százalékos erősödés.

A BUX-index alakulásában kis mértékű elmozdulás várható pénteken az MTI által megkérdezett tőzsdei szakértők szerint.

Trippon Mariann, a CIB elemzője szerint pénteken jó közepes forgalom mellett a BUX kis mértékben felfelé mozdul. A csütörtöki esés után erőteljes korrekcióra nem nagyon lehet számítani.

A dollár gyengülése miatt a Richter papírja már napok óta esik. A dollár jelenlegi helyzete miatt valószínűleg a Richter pénteken sem tud érezhetően korrigálni - tette hozzá.

A CIB elemzője szerint kérdés, hogy a Mol piacán folytatódik-e pénteken a profitrealizálás.

Makray Péter, az Erste Bank elemzője szerint plusz-mínusz fél százaléknál nagyobb index-elmozdulás nem várható pénteken.

Úgy vélte, nem lesz ármozgató hatású az a hír, hogy a Mol esetleg érdeklődik a bosnyák Energolpetrol iránt, és a Richter árfolyamát sem befolyásolja, hogy a társaság megkapta az engedélyt az indiai vegyesvállalat létrehozására.

Hozzátette, hogy a nemzetközi piacok nem adnak egyértelmű irányt a BÉT várható alakulására. Az USA-ban a technológiai szektor jól teljesített, viszont a hagyományos papírok gyengélkedtek. (privatbankar)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.