Új modell. Magyarország hosszú távú versenyképességéhez sürgősen új modellt kell kialakítani, s ebben a 2015–2020-ig terjedő perspektívában nagy szerepe lehet az EU-pénzeknek. Ezt hangsúlyozta Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke az Erste Bankkal közösen „EU-pályázatok felül- és alulnézetben” mottóval tegnap tartott konferencián.
Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos előadásában az Új Magyarország fejlesztési tervvel összefüggésben a gazdaságot erősítő komponensekre hívta fel a figyelmet. Megerősítette, hogy az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalásokon mintegy 20 milliárd forinttal, 690 milliárdra megemelték a Gazdaságfejlesztési operatív program 2007–2013-as keretét. Emellett – mondta – a hét regionális operatív program keretéből is jut pénz erre a célra. Az idén összesen mintegy 60 milliárd forint támogatásra lehet pályázni az eddig meghirdetett gazdaságfejlesztési, vállalati képzési és regionális kiírások keretében. Ezeket júniusban újabb (innovációs, képzési), majd ősszel további pályázatok követik: 2007-ben legalább 200 felhívást tesznek közzé az év végéig.
Hódmezővásárhely a pólusprogramban Szeged oldalán az alpólusi pozícióért küzd – jelentette be Lázár János, a dél-alföldi város polgármestere. Ő az önkormányzatok szempontjából vizsgálta a fejlesztési perspektívákat, s úgy vélekedett, fontos minden önkormányzati vezetőnek észnél lenni, mert most 15-20 évre eldől az egyes települések sorsa. A polgármester Hódmezővásárhelyen a helyi gazdaság fejlesztését tartja a legfontosabbnak, mert szerinte a versenyképesség vezethet el a minőségi helyi szolgáltatásokhoz, a megtartóképességhez és élhető településhez. KoM
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.