Németország idén elveszti az export világbajnoka címet?
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Kína nagyobb exportbevételre tesz szert a dollár erősödésének köszönhetően. Ezért a kínai export, amelyet túlnyomórészt az amerikai valutában számolnak el, valamivel többet ér majd.
Ezzel szemben a német termékexport kétharmada az EU országokba megy, s a német exportot ezért túlnyomórészt euróban számolják el, amely viszont a pénzügyi válság miatt jelentősen vesztett értékéből.
A DIHK azzal számol, hogy Kína a frissen megszerzett vezető pozícióját 2009-ben ki fogja építeni. "A pénzügyi válság csak a jövő évben sújtja teljes erőből a mi exportőreinket" - vélekedett Nitschke.


