BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Élnek a sport előnyeivel

A város több sportágban is egyre jobb pozíciót foglal el

A szegedi sportélet menedzselése és a különböző sportegyesületekben elért sikerek elsősorban annak köszönhetők, hogy az önkormányzat nyolc éve a szponzorok felé már eladott, valódi eredményeket felmutató sportágakat támogatja. A költségvetési forrásokat hároméves szerződés keretében, kiszámíthatóan folyósítja.

Az idén az első osztályba feljutó férfi kosárlabdacsapat is hasonló önkormányzati támogatásban részesül, miután több évre szóló, névadó szponzori szerződést is sikerült tető alá hoznia a csapat vezetésének. A szegedi támogatási rendszer előnye, hogy az adófizetők pénzéből a város csak olyan sportágakat dotál, amelyek mögött megbízható, anyagilag stabil szponzorok állnak, több éven át lehet biztosítani a klub működtetéséhez szükséges anyagi feltételeket. „A tartós sikerekhez jól működő versenysport és sikeres utánpótlás-nevelés együttesen kell” – vallja Horváth András, a Szegedi Sport és Fürdők Kft. ügyvezetője, aki utalt arra is, hogy a szakmailag és anyagilag is jól menedzselt szegedi élcsapatok mellett a város az utánpótlás-nevelésben szintén figyelmet felkeltő hazai és nemzetközi eredményeket tud felmutatni. Az igazgató szerint Szegedet iskolavárosi rangja is kötelezi a színvonalas utánpótlás-nevelésre, amely széles korosztályt ölel fel, a kisiskolásoktól az egyetemistákig.

A Szegedi Sport és Fürdők Kft. jelenleg 16 sport- és fürdőlétesítmény üzemeltetését látja el, ezzel Magyarország második legnagyobb sportlétesítmény-fenntartója. A cég feladatai közé tartozik többek között a városi tulajdonban lévő Anna fürdő, Sziksósfürdő, Városi sportuszoda – Sportcsarnok, Városi stadion, Kisstadion, városi műjégpálya üzemeltetése, nemzetközi, országos és helyi kulturális és sportrendezvények szervezése, a városi diákolimpia versenyeinek megrendezése. A vonzó sportversenyekre és csapatmérkőzésekre évről évre többen jönnek el Szegedre, hiszen az országos bajnokságok élvonalában szerepelnek a város kézilabda-, kosárlabda-, röplabda- és vízilabdacsapatai. A bővülő sportturizmus egyre nagyobb arányban járul hozzá az idegenforgalmi ágazat teljesítményéhez. A korábbi sportdiplomáciai hagyományokra építve Szeged sikeresen szervezte újjá sportkapcsolatait a román és a szerb határ menti városokkal, Szabadkával, Araddal, Temesvárral.

Horváth András

1950-ben született Nyíregyházán. Sportszervező, a Testnevelési Főiskolán szerzi diplomáját. Szegeden él 1969 óta. Hét évig beruházóként dolgozik a kőolajiparban, majd az önkormányzat sportosztályát vezeti 1988–91 között. 1991-től vállalkozóként továbbra is a sportban dolgozik. Alapítója 1989-ben a Magyar Szabadidősport Szövetségnek, jelenleg a szervezet elnöke. 2004-ben a Gyermek, Ifjúsági és Sportminisztérium szabadidősport-főosztályát irányítja, majd a Nemzeti Kajak-kenu és Evezős Olimpiai Központ vezetője lesz Maty-éren 2010-ig. A Szegedi Sport és Fürdők Kft. ügyvezetője 2010. szeptember elseje óta. A szabadidősportban kifejtett szakmai munkájáért számos elismerés mellett a „Lakosság sportjáért” emlék- plakettben részesül és Szeged Megyei Jogú Várostól „Szeged sportjáért” díjat kap 2010-ben.


Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.