A visszafogott élénkülés ellenére Németország 2013-ban ismét foglalkoztatási rekordot ért el. Ugyanis 41,8 millió férfinak és nőnek volt valamilyen állása. Ily módon a kereső foglalkozást űzők száma immár a hetedik egymást követő évben ért el újabb csúcsot - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal csütörtökön.
Különösen sok új munkahely létesült a német építőiparban és a különböző szolgáltató ágazatokban .Összesen 232.000 új munkahely létesült, ami 0,6 százalékos növekedést jelez az előző évhez képest. Mindenesetre az előző két évben a növekedés jelentősen nagyobb volt: 2011-ben és 2012-ben a kereső foglalkozást űzők száma több mint egy százalékkal növekedett. A Süddeutsche Zeitung szerint a német gazdaság - közgazdászok becslése alapján - csak 0,5 százalékkal növekedett. A legtöbb német szakember 2014-re jelentősen nagyobb, akár 2 százalékos növekedést jósol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.